לימודים בתחום המוסיקה

רוני צור
רוני צור
אין תגובות
מידע מקצועי ומאמרים
2.7K
0

באדיבות פורטל אי לימודים http://www.elimudim.co.il/
רוצים לפתח את החוש המוסיקלי של ילדיכם ואת ההתנסות שלהם בשדה הנגינה או השירה? תמיד רציתם ללמוד גיטרה אך עד כה לא הזדמן לכם? ואולי אתם להקה צעירה שרוצה להשתפשף יותר מבחינת נסיון ולקבל ליטוש והנחייה מוסיקלית? אז נושא של לימודים בתחום המוסיקה הוא מן הסתם נושא שהקדשתם לו לא מעט מחשבה…

המוסיקה, האמנות הנעלה, מדברת אל כולנו עוד בזמן שהותנו ברחם אמנו. לימודים בתחום המוסיקה מתאימים לבני כל הגילאים: פעוטות, ילדים, נוער ומבוגרים. אף פעם לא מוקדם מדי או לא מאוחר להתחיל בלימודים בתחום המוסיקה.

לימודים בתחום המוסיקה - ימאהה בית ספר למוסיקה

למי יכולים להתאים לימודים בתחום המוסיקה?

פעוטות – לימודי מוסיקה לפעוטות הם בקבוצות ובשיתוף ההורים, כמובן. למידה חווייתית של דקלום, האזנה, ריקוד ותנועה בשילוב אביזרים המעניקים לחוויה אלמנטים של קרנבל, בהחלט מפתחים את המוסיקליות, היצירתיות, המוטוריקה והדמיון של הפעוטות, הנהנים במהלך לימודי החוויה גם מזמן איכות עם הוריהם.

ילדים – לימודים בשדה המוסיקה בגילאים 4-6 מתנהלים גם הם בקבוצות, בשיתוף עם אחד ההורים ובאופן חווייתי, בהתאם לגיל הלומד. בגילאי 4-6 חלה עלייה תלולה בהתפתחות השמיעה של ילדים ושיטות הלימוד לגיל זה שמות דגש על פיתוח השמיעה המוסיקלית. שיטת החינוך המוסיקלי בגיל הצעיר הינה יסודית ואטרקטיבית , דרך נגינה על מקלדת ותוכנית הלימודים לילדים הצעירים מבטיחה התנסות חווייתית, טבעית ואפקטיבית המהווה כניסה נעימה לעולם המוסיקה ובסיס איתן להמשכיות בלימודי נגינה ומוסיקה בהמשך…

לקריאה נוספת בנושא – JMC לימודי מוסיקה

נוער – לימודים בתחום המוסיקלי בגילאי הילדות הגבוהים יותר ובגילאי נוער, מתקיימים ליחידים או לקבוצות בהתאם לכלי הנלמד ולרמת הנגינה וברוחן של הסגנונות המוסיקליים השונים.

מבוגרים – אנשים רבים באמצע חייהם מחליטים להגשים חלום ישן, להתפתח וליהנות מחווית הנגינה. המוסיקה – נוגעת לליבנו בכל גיל ולמידת נגינה על כל כלי ובכל סגנון היא בהחלט חוויה מעצימה.

הרכבים – להקות צעירות בראשית דרכן ואלו הרוצים למצוא הרכב המתאים להם מבחינת רמה וסגנון, יכולים לקבל הדרכה ממפיק מוסיקלי ולהתנסות במתן הופעות לקהל הרחב במועדוני מוסיקה. לימודים בשדה המוסיקה מתבצעים על כלים שונים ובסגנונות מגוונים. נמנה חלק מהתחומים:

תופים – אפשר להתחיל עם דרבוקה בגיל 5, ולימוד תופים מגיל 8 ומעלה. סגנונות למידה מתאימים: רוק, ג'אז, לאטיני, פורקשן.

לימודים בתחום המוסיקה

כלי נשיפה – אפשר להתחיל ללמוד מגיל 10. הדגש המושם במחלקת כלי הנשיפה הוא על לימוד הפקת צליל נכונה.

קלידים – אפשר להתחיל ללמוד כבר מגיל 6. לימודי קלידים יכולים להוות קרקע התנסותית ללימודים על כלי אחר בגיל בוגר יותר.

פסנתר – ניתן להתחיל ללמוד כבר בגיל 7. מלבד לימוד הנגינה בסגנונות השונים, ניתן ללמוד גם הטכניקה של ליווי זמרים.

גיטרה – מתחילים ללמוד באופן פורמלי מגיל 9 ומעלה.

פיתוח קול – מומלץ להתחיל ללמוד פיתוח קול כבר מגיל 9, על מנת לפתח יכולות ווקאליות.

הוסף תגובה